Aktualności

Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności w Rzeszowie

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w wydarzeniu pn. Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności (ETZM) organizowanym przez Ministerstwo Środowiska wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa w dniach 16-22.09.2016 r. Tematem przewodnim kampanii w roku 2016 jest hasło „Inteligentny Transport. Silna gospodarka”. W trakcie całego tygodnia organizowane będą różnego rodzaju wydarzenia promujące zrównoważony transport w ramach (ETZM). Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do współudziału w tych znaczących dla miasta Rzeszowa dniach.

Harmonogram Imprez ZTM Rzeszów:
17.09.2016 (sobota) – odbędzie się przejazd rowerowy, którego celem jest zachęcenie i zmobilizowanie mieszkańców do wybierania alternatywnych środków podróżowania min. chodzenie pieszo, jazdy na rolkach, rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej, czy transport multimodalny. Wszystkich tych, którzy chcą w  aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie serdecznie zapraszamy na Rzeszowski Rynek
17:00 -zebranie uczestników na Rynku w Rzeszowie
17.10 -początek przejazdu ulicami Rzeszowa: Kościuszki, 3 Maja, al. Lubomirskich, Chopina, Kilara, pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Chrzanowskiej, Langiewicza, Wita Stwosza, Wyspiańskiego, Reymonta, Konopnickiej, Kochanowskiego, Siemieńskiego, Stafieja, Wioślarska, Lubelska – baza MPK,
18.15 -prezentacja nowoczesnego taboru ekologicznych autobusów, systemu informacji pasażerskiej (wizualnej i głosowej), gdzie wśród uczestników będą rozlosowane drobne upominki.
20.09.2016 (wtorek) w Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie, natomiast 21.09.2016 (środa) VI Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie odbędzie się spotkanie na temat funkcjonowania Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak działa System Zarządzania Transportem Publicznym, System Informacji Pasażerskiej oraz System Elektronicznego Poboru Opłat, jak również zostaną uświadomieni o konsekwencjach wynikających z jazdy autobusami MPK bez ważnego biletu.
W tym samym dniu tj. 21.09.2016 w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności odbędzie się znakowanie rowerów w siedzibie Straży Miejskiej (ul. Ofiar Katynia 1) akcja skierowana do wszystkich mieszkańców zameldowanych na stałe w Rzeszowie, która ma na celu ograniczenie ryzyka kradzieży oraz zwiększenie szansy na odzyskanie skradzionego roweru. Oznakowany rower otrzymuje numer identyfikacyjny wprowadzony do Rzeszowskiej Ewidencji Rowerów Znakowanych.
Wymagania !!!
– sprawny rower
– zapraszamy osoby pełnoletnie (niepełnoletnie z opiekunem prawnym) posiadające przy sobie: dowód osobisty, dowód zakupu roweru lub złoży pisemne oświadczenie, że jest jego właścicielem.
W celu uniknięcia kolejek zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: (17 875-46-70)
22.09.2016 (czwartek) odbędzie się Europejski Dzień Bez Samochodu. W tym dniu będzie możliwość bezpłatnego korzystania z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej w Rzeszowie za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu przez jego właściciela lub współwłaściciela legitymującego się dokumentem potwierdzającym tożsamość, także w czwartek samochody nie będą mogły jeździć na terenie Strefy A, czyli po ulicach: Grunwaldzka, 3 Maja, Kościuszki i Plac Farny.
Tego samego dnia tj. 22.09.2016 w siedzibie ZTM odbędzie się również akcja „Poczuj się jak zawodowy kierowca”. Zostaną udostępnione dwa autobusy najstarszy i nowy, będzie możliwość porównania aktualnie jeżdżących nowoczesnych, ekologicznych autobusów ze starymi, dodatkowo będzie to okazja do zajęcia miejsca w fotelu kierowcy – prezentacja systemu informacji pasażerskiej (wizualnej i głosowej w autobusie).

   
   
   
Skip to content